Denizli Bilişim Derneği olarak kuruluş amacımız; Denizli’de faaliyet gösteren Bilişim firmalarının tanınmışlıklarını arttırmak ve birlikteliğin oluşturduğu gücü farketmelerini sağlamaktır. Firmaların uzman oldukları alanların diğer firmaların keşfetmesini sağlamak ve birlikte yol almalarını sağlamaktır.

2008 yılından itibaren önceleri gönül birliği olarak, 14 firma ile başlayan DEBİD toplantıları, sonrasında bu birlikteliği oluşturan firmaların kendi aralarında iş birlikteliklerini arttırmaları sonucu, uzman olmadıkları işlerden hızlı bir şekilde sıyrılmaları ve konularında uzmanlaşmaya başlamaları ile sonuçlandı. Gereksiz hizmet dallarından, gereksiz personel barındırmaktan ve zaman harcamaktan kurtuldular.

DEBİD birlikteliği sayesinde, Denizli Bilişim Firmaları, Müşterilerinde karşılaştıkları çözümleri kendi aralarında çözmeye başlayarak, il dışı desteği ve deneme-yanılma yöntemlerinden kurtuldular.

ve bugün.. Geçmişten bu güne beraber yola çıktığımız ve sonrasında da aramıza katılan arkadaşlarımızın, iş hayatlarına bakış açılarının değişmesi, uzman oldukları bilişim dalında ilerlemeleri, bilmedikleri iş dallarında müşterilerine çözüm noktası önermesi sonucunda daha iyi hizmet vererek memnuniyet sağladıklarını görmek, gurur verici bir durum ve yanlış hareket etmediğimizin göstergesi oldu.

2012 yılında resmiyete kavuşan Denizli Bilişim Derneğimiz bu doğrultuda hizmet vermeye devam edecektir.  

Hedefimiz, paylaşarak, tanınarak ve uzmanlaşarak büyümektir.